Zámer je síce ušľachtilý, ale ...

Autor: Eva Forrai | 17.4.2020 o 17:23 | (upravené 17.4.2020 o 17:31) Karma článku: 2,90 | Prečítané:  819x

Aj ten najlepší zámer sa môže minúť účinku, pokiaľ nie je odkomunikovaný so všetkými, ktorých sa týka. Lebo práve poznatky každého z nás sú tou vzácnou ingredienciou, ktorá dokáže tie najlepšie myšlienky dotiahnuť do dokonalosti.

Vládou prijaté opatrenie, ktoré stanovilo vyhradené otváracie hodiny (denne od 9-12 hod. a to vrátane soboty) pre nákupy občanov starších ako 65+ rozvírilo pomerne vášnivú spoločenskú diskusiu.

Pripomienkovali ho prevádzkovatelia obchodov, bežní zákazníci i samotní dôchodcovia. Už od jeho zavedenia pravidelne sledujem v médiách pripomienky všetkých dotknutých strán a jedno musím uznať....  Každý z nich má vlastne pravdu!

Pravdu majú predkladatelia tohto opatrenia, pretože chcú ochrániť pred epidémiou korona vírusu tú najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľstva - našich dôchodcov. V súlade s týmto zámerom, preto vyhradili pre ich dostatočne dlhý čas na potrebné nákupy.

Pravdu majú aj mamičky či ostatní zákazníci, ktorí majú problém z objektívnych príčin zabezpečiť si nákupy v inom čase ako to bolo stanovené pre potreby dôchodcov.

Viete si napríklad predstaviť situáciu, že idete variť obed pre rodinu a zistíte, že ste na niečo zabudli alebo vám niečo doma chýba avšak do obchodu Vás nepustia, lebo nemáte 65+?  A aj keď tieto situácie  prvotne neplánujete, oni sa proste dejú .. A zase naopak, mimo vyhradený čas sa pred obchodmi tvoria dlhé rady, pretože dôchodcovia idú nakupovať mimo vyhradených hodín. Čím sa automaticky predlžuje čas nakupovania a zároveň to budú nevôľu v očiach ľudí, ktorí na nakupujúcich dôchodcov zazerajú ...

Pravdu majú aj dôchodcovia, pretože im stanovené časy z rôznych príčin jednoducho nevyhovujú a tak nakupujú mimo nich, čím sa prijaté opatrenia pre ich ochranu stávajú úplne kontraproduktívnymi ...

A v neposlednom rade, pravdu majú aj prevádzkovatelia obchodov, pretože vo vyhradených časoch ich predajne zízajú prázdnotou, avšak oni svoj personál platiť musia (kým sa nerozhodnú inak).

Dopad takéhoto opatrenia napr. na špecializované predajne ako sú mäsiarne môže byť  priam alarmujúci. Jeho výsledkom je na jednej strane pokles tržieb, lebo opatrenie spôsobuje presun  časti "doobedňajšej" klientely do obchodných reťazcov, kde možno v ,,povolenom čase,, nakúpiť všetko na jednom mieste a zároveň na strane druhej významne vplýva na prebytky tovaru. V prípade rýchloobrátkových tovarov ako je čerstvé mäso či mäsové výrobky, ktoré rýchlejšie podliehajú skaze sa napr. jedná o čistú stratu  - pretože ich predaj po víkende nie je už možný. A toto všetko platí v sobotu, keď je doba predaja skrátená hneď niekoľko násobne.

Nie, naozaj neexistuje jediná pravda. Existuje len viacero uhlov pohľadu a preto ak chceme prinášať pre život tie najlepšie riešenia, komunikujme SPOLU a nájdime  ich SPOLOČNE.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruský policajt, ​​ochranca mocných, nepriateľ človeka

Sedemásťročného Igora v deň narodenín policajti brutálne znásilnili fľašou.


Už ste čítali?